První dámská móda v průběhu let
První dámy Spojených států jsou již dlouho pod drobnohledem zbytku národa, zejména pokud jde o oblečení, které se rozhodnou nosit. Podívejte se na módu první dámy v průběhu let, včetně některých z nejkrásnějších šatů a návrhářů za nimi.
Každá první dáma má svůj osobní styl.
Kdo řekl, že móda a politika se nemíchají? První dáma Spojených států amerických byla vždy čestným označením. Každá z žen, které vstoupily do této role, projevila smysl pro detail ve všem, co dělají.
To samozřejmě zahrnuje jejich módní volby, protože miliony lidí uvidí, co mají v daném čase na sobě. A jakékoliv oblečení první dámy bude navždy zaznamenáno v historii Ameriky.

GettyImages-515462508
Mamie Doud Eisenhowerová
Mamie Eisenhowerová se setkala se svým budoucím manželem a prezidentem Dwightem D. Eisenhowerem v San Antoniu v Texasu. Dwight byl voják a ti dva hodně cestovali, než Dwight kandidoval na prezidenta a drtivě vyhrál. Mamie, na rozdíl od ostatních prvních dam před ní, milovala módu!
Také ráda hrála hostesku. Některé její šaty navrhly Scaasi, Mollie Parnis, Trifari a Sally Victor. Byla považována za jednu z «nejlépe oblečených» žen té doby. A dokonce po ní byl vytvořen totální «módní vzhled» – «Mamie look», který byl prý inspirován Diorem.

GettyImages-515026616